Mezinárodní den žen trochu jinak – přidejte se!

OslavtesnamiMDZ2015jinak Praha 4. – 9. března 2015 : Česká ženská lobby ve spolupráci s dalšími organizacemi pořádá zajímavý program u  příležitosti Mezinárodního dne žen. Mottem je: Oslavme, čeho jsme dosáhli. Ještě nás ale  čeká kus cesty, aby rovnost byla normální … Vstup na všechny akce zdarma!  Podrobný  program ke stažení zde.

A aby toho nebylo málo, na středu 4. března zveme co nejsrdečněji novinářky / redaktorky na neformální snídani spojenou s besedou (nejen) k Istanbulské úmluvě. Podrobnosti v pozvánce. (Pozn. změna místa: Kavárna Adria www.caffeadria.cz/kontakt )

 

Aktualizace: Akce k MDŽ postupně naskakují, a tak doplňujeme:

MDŽ v Brně: Přehled akcí najdete na samostatné stránce na Facebooku

6.3. Queer Ball 2015 (Brno): The Past and The Future – Program www.queerball.cz

8.3. Kulturní centrum Líšeň, Brno: odpoledne pro děti Bábkové divadlo na Rázcestí, večer Mateřská.com (projekt dvou zpěvaček vokální skupiny Yellow Sisters)

9. 3. Fakulta sociálních studií Masarykovy univerzity, učebna P51, Joštova 10, Brno: Pohledné studentky vítány, aneb propagace sexismem (veřejná debata). „Jako každý rok, i letos si připomeneme Mezinárodní den žen. Pokud budete právě v Brně, čeká vás bohatý program. Společně s Genderovými studii Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity pořádáme veřejnou debatu na téma sexismus v propagaci vysokých škol.“ Více zde.

MDŽ v Ostravě

7. 3. Splašený taxík aneb Čekám na tebe v posteli – Perfidní divadlo – Moravská Ostrava – Inscenace uvedena v rámci oslav MDŽ. Více zde.

vykricnik2Poznámka: V rámci ČSŽ pořádáme akce k MDŽ ve všech krajích republiky. Pokud máte zájem o konkrétní lokality, kontaktujte vedoucí našich středisek.

 

 

horizontal_line

V letech 2014 – 2016 realizujeme projekty zaměřené na osvětu zaměřenou na všechny formy genderově podmíněného násilí obecně a tzv. Istanbulskou úmluvu obzvláště (vč. vyvíjení tlaku na její přijetí Českou republikou). Bližší informace o Istanbulské úmluvě (a odpovědi na otázku proč je tak důležité k ní přistoupit) naleznete zde a aktualizované informace pak v samostatné rubrice.

Podpořeno grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů

loga-fondnno-nros-partnestvi-eeagrants-velka-rgb

Projekt „Rovné příležitosti žen a mužů: osvětové aktivity zacílené do regionů ČR, vč. posilování odborných kapacit členek ČSŽ v regionech “ byl v roce 2015 podpořen z dotačního programu Úřadu vlády na program Podpory veřejně účelných aktivit nestátních neziskových organizací v oblasti rovnosti žen a mužů.

horizontal_line

Share Button