Napište svůj příběh

Domácí násilí a genderově podmíněné násilí představují jednu z nejčastějších forem porušování lidských práv a zásahu do důstojnosti a integrity člověka (a Česká republika nepředstavuje žádnou výjimku). Zahrnuje fyzické i psychické týrání, ekonomické násilí, nebezpečné pronásledování, sexuální násilí, včetně znásilnění, sexuálního vykořisťování, sexuálního obtěžování apod. Různými formami násilí jsou ve velké míře ohroženy zejména ženy (ale nevyhýbá se ani mužům)  a další skupiny populace, jako seniorky a senioři či osoby z LGBT komunity. A podstatné je, že jsou různé případy a projevy násilí často bagatelizované, včetně dopadů, které mají jak na osobu, která násilí prožila či prožívá, tak na její bezprostřední okolí a v důsledku celou společnost. Více se můžete dočíst na těchto stránkách např. zde.

O tomto celospolečenském problému je nutné mluvit. Podělte se o svůj příběh, o své zkušenosti či poznatky s dalšími (Jak funguje právo v praxi? Jak těžké je najít účinnou pomoc? Jak reaguje okolí, rodina …? Je na koho se obrátit?  Jak o tom všem mluvit? …) a napište nám na adresu blog@csz.cz – na přelomu roku 2015/2016 chceme vydat sborník v němž chceme autentické výpovědi publikovat (samozřejmě anonymně).

Případně můžete svůj příspěvek uveřejnit přímo na těchto stránkách – ať už přes níže uvedený formulář, nebo rovnou do pole komentáře ještě o něco níže. Děkujeme!

horizontal_line

vykricnik2A nezapomeňte také podepsat petici vyzývající vládu ČR k bezodkladnému přijetí „Úmluvy Rady Evropy o prevenci a potírání násilí vůči ženám a domácího násilí“ – stránky petice jsou na adrese:            www.stop.cz.

horizontal_line

 

Pokud použijete tento formulář, po schválení příspěvku administrátorkou se objeví v kategorii Můj příběh. Vaše e-mailová adresa se u příspěvku nezveřejní!

Povinnými poli jsou Vaše jméno (přezdívka), e-mail (nebude zveřejněn), titulek / nadpis příspěvku, antispamová ochrana (zadejte součet), napište vlastní příspěvek a odešlete (tlačítko Submit Post).

[user-submitted-posts]

 

Share Button

Napsat komentář