Burza práce - Konto Bariéry

Informace v tomto článku byly aktuální k 31.08.2008.

Nadace Charty 77 (Konto BARIÉRY) spustila nový projekt na podporu zaměstnávání handicapovaných osob - nabídky práce i vzdělávání zahrnují zároveň příležitosti pro práci na dálku a e-learning. Do systému je možno se zaregistrovat jako uchazeč o práci i jako zaměstnavatel.

Z portálu:

Burza práce je novým projektem Konta BARIÉRY, který má přispět k lepšímu uplatnění handicapovaných na trhu práce. Na portálu naleznete databázi pracovních nabídek, ty aktuální můžete dostávat i na svůj mail. Dozvíte se důležité informace, najdete i praktické rady, třeba jak správně napsat životopis.

Projekt je ale důležitý i výhodný též pro firmy! Tedy pro ty, které chtějí (či mají povinnost ze zákona) zaměstnávat lidi se zdravotním postižením kvůli jejich dovednostem a kvalifikaci (a zároveň tak využít i státní podpory).

Nejen že Burza práce předkládá databázi uchazečů o práci, ale rovněž nabízí možnost doškolení jednotlivých potenciálních zaměstnanců na konkrétní pracovní pozici v rámci projektu Universita 4G. Pokud by tedy konkrétní jedinec zcela nesplňoval požadavky zaměstnavatele a kvalifikační kritéria konkrétní pozice, nabízíme jeho doškolení „přesně na míru“ tohoto pracovního místa

Další informace jsou průběžně aktualizovány na stránkách Burzy:  http://www.bariery.cz/burzaprace/

Související článek:

Hospodářské noviny, příloha Kariéra (07.května 2007) Handicapovaných se firmy bojí.