Gender Studies: bez jeslí nebude reforma

Nový model vícerychlostní rodičovské dovolené nemůže být funkční. Je o tom přesvědčena Linda Sokačová, ředitelka Gender Studies pro rozvoj a strategické plánování. Představy ministra Petra Nečase jsou podle ní naprosto odtržené od reálné nabídky služeb pro děti, tedy předškolních zařízení – jeslí a mateřských škol.

Norské firmy hledají ženy na vedoucí pozice. Musí

Norsko je v současné době na prvním místě na světě v počtu žen ve vedení firem. Změny se podařilo dosáhnout prostřednictvím přísné legislativy, na jejímž základě hrozilo velkým společnostem uzavření, pokud nebudou mít ve správních radách 40 procent žen.

Proč ženy nestudují MBA?

Evropské programy MBA zažily v posledních letech rozkvět, ale stále více bojují s problémem, který již dlouho sužuje i americké obchodní školy. Jde o nedostatek žen. Objevují se různé teorie, které vysvětlují, proč ženy neusilují o diplom, který by jim mohl zlepšit kariéru i finanční příjem.

Britský soud poprvé uznal diskriminaci mladého zaměstnance

Ve Velké Británii uznal soud poprvé diskriminaci na základě příliš mladého věku. Jednalo se o případ dvacetileté Megan Thomasové, která byla propuštěna z místa tajemnice londýnského klubu Eight poté, co jí zaměstnavatel sdělil, že je příliš mladá na jednání s jeho členy.

25 nejvýznamnějších žen českého byznysu

Nejvýznamnější ženou českého byznysu je pro letošní rok Magdalena Součková, partnerka poradenské společnosti Ernst & Young a prezidentka Americké obchodní komory.

Byznysu chybí ženský mozek

Dovednosti pravé poloviny mozku, která se přisuzuje ženám a je spojená s intuicí a kreativitou, jsou dnes v zaměstnání důležitější než levá strana mozku, která je naopak přisuzována mužům a zahrnuje logiku a analýzu.

Žena jde do čela!

Českou pobočku Microsoftu povede po šestiměsíčním bezvládí Američanka Jane Gilsonová. V Evropě chce mít firma v čele poboček čtyřicet procent žen.

Marie Lienau: Stále neumíme bojovat za svá práva (HN)

Zdroj: Hospodářské noviny, příloha Kariéra (7. května 2007)

Burza práce - Konto Bariéry

Nadace Charty 77 (Konto BARIÉRY) spustila nový projekt na podporu zaměstnávání handicapovaných osob - nabídky práce i vzdělávání zahrnují zároveň příležitosti pro práci na dálku a e-learning. Do systému je možno se zaregistrovat jako uchazeč o práci i jako zaměstnavatel.

Platy žen v unii, včetně Česka, jsou nízké

České ženy berou o devatenáct procent méně než muži. Drží tak v Evropské unii sedmou příčku od konce. Tvrdí to zpráva Evropské komise. Podle ní mají v průměru ženy v Evropě o 15 procent nižší hodinovou mzdu než muži a neobsazují tolik vedoucích pozic jako jejich kolegové.

Je vám čtyřicet? Ještě uděláte kariéru

Nevěř nikomu pod čtyřicet. Firmy na českém trhu se začínají řídit tímto pravidlem a z trhu práce se pomalu vytrácí diskriminace kvůli věku. Jako první začaly vyhledávat zkušené lidi menší, převážně výrobní podniky, nyní se o ně zajímají i velké společnosti. Podle oslovených úřadů práce z pěti různých okresů v ČR už více než rok zaměstnavatelé slevují ze svých požadavků a čím dál méně je zajímá věk uchazečů.

České podniky se mění v lovce lidí

Míra nezaměstnanosti klesla v ČR už na 6,3 procenta, za zkušené kvalifikované lidi se ale dnes pomalu platí zlatem. Minulý týden našel každý ze zaměstnanců firmy Microsoft v práci tajemné cédéčko s nápisem: \"Kdo s kým v Microsoftu.\" Jen málokdo odolal lákavé vábničce. Jaká bomba je čekala? Krátký film s jednoduchým mottem - Přiveďte do firmy kolegu a dostanete až 1500 eur.

Českým podnikům už chybí přes sto tisíc lidí

V Česku je nyní 133 tisíc volných pracovních míst. To jsou přitom jenom ta \"oficiálně\" nahlášená. Další, minimálně desítky tisíc lidí si firmy hledají samy. Nedostatek nejenom kvalitních, ale doslova jakýchkoliv zaměstnanců byl tématem včerejšího Fóra Hospodářských novin, které se konalo v rámci Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně.