Zkrácené úvazky se dobře doplňují

Hodně se v poslední době mluví o tom, že systém předškolních zařízení se rozpadá a odborníci vyzdvihují příklad firem, které taková zařízení podporují nebo dokonce budují svá vlastní. Uvažovali jste o něčem podobném?

Firmy i lidé nejvíce stojí o pružnou pracovní dobu

Firmy působící v České republice poměrně ve značné míře umožňují svým zaměstnancům flexibilní pracovní dobu. Nejvíce se jim osvědčila pružná pracovní doba, nevyhýbají se ale ani částečným úvazkům a práci z domova. Ukázal to loňský říjnový průzkum společnosti Robert Half International (RHI).

Dnešní zaměstnanec chce zajímavou práci a rovnováhu

Doby, kdy zaměstnanci usilovali hlavně o stabilitu svého místa a považovali za příjemné zůstat celý život u jednoho zaměstnavatele, jsou ty tam. Dnes je stabilita prioritou jen pro dvě procenta zaměstnanců.

Flexibilitou v zaměstnání k větší harmonizaci rodinných a profesních rolí

Za hlavní příčiny růstu flexibilních forem zaměstnání v posledních desetiletích se považuje změněná situace na trhu práce. V našem konkrétním případě se budeme zabývat pouze částečnými úvazky, které představují nejlepší způsob sladění rodinných a profesních rolí.

Flexibilní formy zaměstnávání a organizace pracovní doby

Dynamika ekonomických a politických změn s sebou přináší nutnost pružné reakce na pracovním trhu spojené s hledáním optimálních řešení problémů, mezi něž bezesporu patří vysoká míra nezaměstnanosti a nízká efektivita práce.