Zákon č. 262/2006 Sb.

Úplné znění nového zákoníku práce roztříděného tématicky / podle jednotlivých Hlav naleznete mimo jiné na portálu business.center.cz.

Práce a platy 2007 - Hlavní změny v ZP (LN 4.1.2007)

Nový zákoník práce ruší institut vedlejšího pracovního poměru, zkracuje výpovědní dobu na dva měsíce a dává velké pravomoci odborům a zaměstnancům, kteří mají kolektivní smlouvy.

Nový zákoník práce (2. část) / 12. Zvláštní povaha práce některých zaměstnanců, teleworking, homeworking

[více…]

Dana Bérová: Vést lidi pracující z domu není snadné

Zaměstnanců pracujících mimo firmu přibyde. A to nejen díky rozvoji informačních technologií, ale také kvůli tlaku společností na snižování nákladů. Potvrzuje to i výzkum, který představuje Dana Bérová.

Žádaný benefit: práce z domova

Zaměstnavatelé si své lidi stále více hýčkají. Ale nesmí je rozmazlit příliš. Pokud rozdávají benefity neuváženě, může se vytratit jejich původní motivační význam.

Řízení mobilních zaměstnanců

Do roku 2009 by měl počet mobilních zaměstnanců na světě stoupnout na čtvrtinu pracující populace. Nová studie společnosti Cisco zjistila, že klíčovou roli v jejich řízení budou hrát osobnostní typy zaměstnanců, kulturní vlivy a manažerské postupy. Řada firem je podle ní v nebezpečí ztráty výhod nabízených mobilními zaměstnanci v důsledku špatného náboru, nevhodného řízení a nesprávného využití komunikačních zdrojů.

Práce z domu musí mít pravidla (HN. 22.10.2007)

Práce z domova umožňuje lidem lépe skloubit pracovní a osobní život, nebo neztrácet čas zbytečným cestováním. \"Každá firma hledá nové způsoby motivace svých zaměstnanců a snaží se být atraktivním zaměstnavatelem. Tento benefit je na trhu práce stále žádanější,\" říká Radka Blümlová, ředitelka lidských zdrojů firmy Hewlett-Packard.

Jak se změní zákoník práce

Lidové noviny ze dne 27. prosince 2006.