Povinná vizualizace projektu

Výsledky soutěže

Informace v tomto článku byly aktuální k 31.08.2008.

Dne 19.6. byly v pražském Kounicově paláci slavnostně předány ceny novinářské soutěže Kariéra je rodu ženského. Soutěž organizoval Český svaz žen společně se Syndikátem novinářů České republiky v rámci projektu Evropské unie Rovnost šancí a média. Odborná porota ocenila z třiapadesáti příspěvků čtyři. Jak uvedla předsedkyně Českého svazu žen PhDr. Zdeňka Hajná, CSc., porota vybírala na základě několika kritérií, z nichž nejpodstatnější byl přínos myšlence rovného uplatnění žen a mužů v naší společnosti.

Zvítězil kolektiv autorek časopisu Marianne za projekt Česká vláda žen a získal odměnu 10 tisíc Kč, na druhém místě se umístila Magdalena Hort za příspěvek Když moucha bzučí uveřejněný v Literárních novinách – získala 5 tisíc Kč, třetí byla Ivana Karásková za materiál V padesáti na vrcholu uveřejněný v ONA Dnes – získala 3 tisíce Kč. Zvláštní cenu poroty a 1 tisíc Kč pak dostala Ivana Matyášová za článek Pár kamarádů mi říkalo, že jsem blázen v časopisu Tina.
Slavnostního aktu se zúčastnila také poslankyně Parlamentu ČR Milada Halíková, která navrhla uspořádání dalšího ročníku této soutěže a tím zahájení novinářské tradice zaměřené na rovné šance.

Zprava dr. Eva Hauserová (1. cena), Lenka Tréglová (převzala 3. cenu), Magdalena Hort (2. cena)