Povinná vizualizace projektu

Historie Dne matek a MDŽ je barvitější

Kde Dni matek napsala socioložka Jiřina Šiklová článek do Lidových novin: Den matek neslavíme? Proč, když vymíráme?

Ženy ze západních zemí varovaly: Nerušte školy a jesle

Hustou síť dětských zařízení, systematicky budovanou od šedesátých do osmdesátých letech minulého století, nám ženy ze západních zemích, dá-li se to tak říct, záviděly.

Jsou firemní školky to pravé ořechové?

Po vynálezu jízdního kola byl svět nadšen. Po dalších technických nápadech přišly do módy auta a jiná přibližovadla. Jízdní kolo nám zůstalo pro rekreaci.

Můj příběh: Neztrácejte čas, obraťte se na známé

Padáka jsem dostala hned po Vánocích. Byla jsem na pozici takzvaného středního managementu významného mezinárodního vydavatelství. Důvod? Projekt, na který jsem byla převedena, se nakonec nerealizoval a moje místo bylo zrušeno.

Ženy v politice

Podle toho jak v které. Pokud se podíváte do Poslanecké sněmovny či Senátu, tak ano. V poslanecké sněmovně je nyní méně žen než v minulém volebním období.

Za zdravé ženy a muže

Není to tak dávno, co tisk uveřejnil výsledky rozsáhlého britského výzkumu, který ukázal, že životní role ženy ovlivňuje i její celkové zdraví. Studie potvrdila, že matky, které kombinovaly zaměstnání s mateřstvím a žily v trvalém manželském či partnerském vztahu, jsou zdravější než ženy, které se rozhodly jen pro život mezi plotnou, dětmi a manželem.

Hrdinky své doby

Místopředsedkyně sněmovny Miroslava Němcová se v rozhovoru (LN 2.12.2006) zmínila o tom, že není feministka v tom smyslu že by se rovné šance měly projevovat jako za komunismu, kdy ženy fáraly do dolů, byly traktoristkami, jeřábnicemi...

Takhle tedy ne!!!

První doložený způsob popravy je ukamenování.

Vědomostní test

V sobotu 18. listopadu byl v komerční televizi na programu vědomostní test národů pro Čechy a Slováky. Vypadalo to po dlouhé době na prima program, u něhož se mohly potkat celé rodiny. A také podle statistik zaujal rekordní počet diváků z Česka i Slovenska.

VŠEM

Vysoká škola ekonomie a managementu, jinak též VŠEM, působící v Praze a Ústí nad Labem, si u pojízdných schodů na stanicích Metra zadala plošnou reklamu. Na cestující se usmívá chlapec a dívka, přičemž je u postavy \"silnějšího pohlaví\" titul Ing., u postavy \"slabšího pohlaví\" titul Bc.

Výběr ze středoškolské učebnice "Hospodaření v domácnosti" z 50. let

Mějte připravené jídlo. Vaření si plánujte včas - třeba i den předem. Váš partner tak uvidí, že na něho myslíte a staráte se o něj. Většina mužů se domů vrací s prázdným žaludkem a dobré jídlo je součástí tolik potřebného vroucího přivítání.

Co královna netuší

Nepatřím k těm, kdo odsuzují soutěže krásy. V televizi se na ně docela se zalíbením dívám. Vždycky si říkám - zcela žensky - tak nám ty český holky zase nějak povyrostly, ty šaty jim ubírají či přidávají kila, ty plavky zase prsa… A bavím se u toho. Ráda se dívám i na jejich pěkná taneční vystoupení. Ouha však nastává, když krasavice promluví.