Povinná vizualizace projektu

Lidové noviny - Rozhovor s Magdou Vašáryovou

Bývalá slovenská herečka a velvyslankyně v Rakousku a Polsku, nyní poslankyně za pravicovou stranu Slovenská demokratická unie (SDKÚ) Magda Vašáryová poskytla rozhovor Lidovým novinám (6. 1. 2007).

Ženy kolem padesátky

Deník Právo (27. 1. 2007, autor Jiří Vavroň) shrnul výsledky studie o Mezigenerační solidaritě, kterou nezávisle vydaly Výzkumný ústav práce a sociálních věcí a Sociologický ústav.

Byznys podle žen

Článek z časopisu BIZ z dubna 2007.

ČRo 6 6.6.2007 22:10 Studio STOP - Dočkáme se antidiskriminačního zákona?

Dobrý večer. Česká republika dosud dostatečně neimplementovala směrnice Evropské unie týkající se rovného zacházení a ochrany před diskriminací.

Lidové noviny 7. listopadu 2007 - Omezování v práci jde k soudu zřídka

Případy diskriminace v zaměstnání se jako takové v soudní síni objevují málokdy. Mnohdy jsou ale skryty v rámci jiných žalob, například na neplatnost skončení pracovního poměru.

Jsem žena, a tak mě vyhodili!

Dřív se říkalo – zasedli si na mě, dneska se tomu říká mobbing, bossing, diskriminace. Ale v podstatě jde stále o totéž, o nespravedlivé, zaujaté jednání, které má jediný účel – druhého znemožnit, ponížit, zesměšnit, dokonce připravit o zaměstnání

Claudia č.34/2006 - Hledáte práci?

Lidí, kteří hledají práci, je hodně. Spousta jich je bezradných, zmatených, spousta jich cestou za prací ztratila naději i sebevědomí. Právě pro ně jsou vedle úřadů práce zřizována různá poradenská centra.

Nenadávejte mi! Nejsem feministka!

V poslední době se nestačím divit. Jako by se označení feministka stávalo nadávkou, sprostým slovem, který vychovaný člověk ve slušné společnosti nepoužije.

Metro - Aktuální anketa

Někdo se setká s mobbingem, někdo s bossingem, někdo s diskriminací podle pohlaví. Ve všech případech jde v podstatě o šikanu, o ponižování, urážení, deptání, které může mít tisíc tváří a tisíc důsledků – od komplexu méněcennosti až k sebevraždě.

Claudia č.1/2007 - Otec chce dítě, dítě chce otce

„Všechny sociální pracovnice jsou spolčené. Moje dcera několikrát řekla, že chce bydlet u mne, ale stále zůstává u matky.“ Pan Martin D. z jižních Čech se už léta domáhá toho, aby se mohl s dcerou stýkat častěji, než mu to umožňuje matka dítěte, přičemž sociální pracovnice a posléze soudy neberou v úvahu jeho argumenty a staví se na stranu matky.

Příroda věděla, proč vznikla dvě pohlaví

Je daleko komplikovanější a složitější než u mužů, na tom se v podstatě nic nezměnilo od dob dávno minulých. Dnešní žena sice nemusí bojovat o právo sama se živit či volit, ale jednoduchý život rozhodně nemá.

Anketa - Otec u porodu, otec na rodičovské dovolené

Co si myslíte o přítomnosti otce u porodu a jak se díváte na muže, kteří jsou s dětmi na rodičovské dovolené?