Kde můžete hledat nabídky zaměstnání

Informace v tomto článku byly aktuální k 31.08.2008.

Možností je celá řada: úřad práce, inzerce na internetu, nabídky práce v tisku, personální agentury, reference známých.

1) Inzerce práce na internetu

Doporučujeme Vám vložit strukturovaný životopis do databáze agentury, kterou jste si na internetu vyhledala. Dále si můžete nechat zasílat nabídky práce do vlastní e-mailové schránky.

Hledat práci na serveru pracovních příležitostí MPSV můžete prostřednictvím: zadaných kritérií (obor, kraj a další) nebo fulltextem (zadejte název pozice, o kterou máte zájem).

 Pokud Vás nabídka práce zaujme a jste již registrováni v databázi uchazečů o zaměstnání, můžete odpovědět na nabídku práce a automaticky se Váš strukturovaný životopis k odpovědi přiloží. Nezapomeňte však na průvodní dopis (motivační dopis), který je součástí odpovědi. Jak správně zpracovat motivační dopis Vám poradí pracovnice našeho Informačního a poradenského centra.

2) Nabídka práce v tisku
Různé přílohy denního tisku nabízejí sekci inzerce práce a některé i samostatnou přílohu. Sledujte pravidelně i takto nabízená volná pracovní místa, zdarma je zde i poptávka práce, kde můžete nabídnout své schopnosti, dovednosti a praxi.

Pracovní nabídky v přílohách denního tisku:

  • Deníky Bohemia – příloha Trh Práce (vychází každé úterý a pátek)
  • Mladá Fronta – příloha Zaměstnání (vychází každé úterý a čtvrtek)
  • Hospodářské noviny – příloha Kariéra (vychází každé pondělí)
  • Lidové noviny – příloha Kariéra (vychází každou středu)


3) Úřad práce
Pracovní úřad vám může také pomoci, nepodceňujte jeho služby a registrujte se zde. Pracovní úřad Vám může zdarma poskytnout i různé rekvalifikace a vzdělávání. Jen musíte být trpěliví a pravidelně navštěvovat přiděleného konzultanta.

4) Řekněte to známým
Pokud hledáte práci, je vhodné zmínit se o tom i mezi známými. Pokud firma, u které pracuje vaše kamarádka zrovna nenabízí volná místa a nebo podniká v jiném oboru, neznamená to, že Vám nemůže pomoci. Rozšiřuje okruh potenciálních zaměstnavatelů. Berte si i ponaučení z rad svých známých, zajisté budou mít zkušenosti s úřadem práce nebo vyhledáváním inzerce práce na internetu – naslouchejte a zvolte nejvýhodnější způsob dle referencí.